Japonya’ dan Mut Zeytinyağı’ na Altın Madalya

Sıradaki içerik:

Japonya’ dan Mut Zeytinyağı’ na Altın Madalya

e
sv

Dünyaca Ünlü Şef Mut’ ta Zeytinyağı Tadımı Yaptı

811 okunma — 04 Mayıs 2021 19:10

Merkezi Brüksel’ de bulunan, Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’ nün (İTQİ) jüri üyesi olan dünyaca ünlü şef Fikret Özdemir Mut’ u ziyaret etti. Zeytin ve zeytinyağı ile ünlü şirin ilçeye gelen dünyaca ünlü şef Fikret Özdemir; Mut Zeytini ve Mut Zeytinyağı üreten 2016 ve 2019 yıllarında 2 kez üstün lezzet ödülünü almaya hak kazanan İzorya Zeytinyağı’ nı ziyaret etti. Mut yöresinin lezzetlerini merak eden ünlü şef Fikret Özdemir İzorya Zeytinyağı Üretim Tesisleri’ nde kapsamlı incelemelerde bulunarak, Mut Zeytinyağı’ nın ve Mut Zeytini’ nin üretim aşamalarını yerinde inceledi.

Dünyaca Ünlü Şef Mut’ ta Zeytinyağı Tadımını Anlattı

Mut Zeytini İlaçsız Yetişiyor:

Mut’ ta 15 milyon zeytin ağacı varlığına dikkat eden ünlü şef Fikret Özdemir; “Mut’ ta bulunan zeytin ağaçlarının ilaçlanmaması dünyada eşine ender rastlanan bir şey” yorumunda bulundu.

Dünyaca Ünlü Şef Mut’ ta Zeytinyağı Tadımı Yaptı

Ünlü Şef Zeytinyağı Tadımını Anlattı:

2 üstün lezzet ödülü ile birlikte, toplamda yurt içi ve yurt dışı 19 ödülü bulunan İzorya Zeytinyağı’ nı tadan ünlü şef: “yarışmada tattığım lezzetle aynı, üreticilerini tebrik ediyorum” yorumunda bulundu. Ayrıca tesiste; zeytinyağı tadımı nasıl yapılır diye merak edenler için mini bir tadım etkinliği yaptı ve zeytinyağı tadarken dikkat edilecek noktalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Dünyaca Ünlü Şef Fikret Özdemir: “Mut Zeytini İlaçsız Yetişiyor”
Dünyaca Ünlü Şef Fikret Özdemir “İzorya Zeytinyağı’ nda Avrupa Standartlarında Üretim Yapılıyor”
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.