Zeytindostu ‘nda Seçim Yapıldı, Şentürk Yönetimde

Sıradaki içerik:

Zeytindostu ‘nda Seçim Yapıldı, Şentürk Yönetimde

e
sv

Fransa’ ya Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı İhracatı Gerçekleşti

1563 okunma — 10 Kasım 2021 00:17
Yüksek Polifenollü (Yüksek Antioksidanlı) Mut Zeytinyağı Fransa' ya İhraç Edildi.

Yurt dışında ve yurt içinde Mut Zeytinyağı ile birçok madalya, ödüller ve dereceler alan İzorya Zeytinyağı, ihracat atağına devam ediyor. İzorya Zeytinyağı firması, 3 yıldır Fransa’ya devam eden Mut Zeytini ve Mut Zeytinyağı ihracatına, birçok hastalıkla savaştığı son dönemde fark edilen yüksek polifenollü Mut zeytinyağını da ekledi. Fransa’ ya ihracı gerçekleştirilen ve içerisinde Mut Zeytinyağı, Mut Zeytini ve Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı bulunan 22 tonluk bir tır, düzenlenen törenle Fransa’ya uğurlandı. İzorya Zeytinyağı Fabrikasında gerçekleştirilen törene; Mut Kaymakamı Fatih Erdoğan, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın, Mut Şoförler ve Otomobilciler Odası Bşkanı Mustafa Evren, İlçe Tarım Müdürü Ekrem Bayır, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Devam ve ürünü ithal eden İrfan Altuntaş ile firma yetkilileri katıldı.

Kaymakam Erdoğan: “Mut İlçesi bu girişimlerle sınıf atlayacak.”

Törende konuşan Mut Kaymakamı Fatih Erdoğan, “İlçemiz tarımda, meyvecilikte, sebzecilikte bilinen ilçelerden biri. Üretiyoruz, büyüyoruz, gelişiyoruz. Erdoğan Şentürk gibi genç kardeşlerimizle, girişimci kardeşlerimizle, ilçemizdeki değerleri dışarıya gönderiyoruz. Ben inanıyorum ki, ilçemiz bu tip girişimlerle sınıf atlayacak. Büyümeye, gelişmeye devam edecek” dedi.

“Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağlarının ilk ihracatı.”

Bu ihracatın Mut İlçesine hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Erdoğan, özellikle pandemi döneminde çok değerli ve kıymetli bulduğunu söyledi. Mut Kaymakamı Erdoğan şöyle konuştu: “Bu ihracat girimlerinin, çeşitlerinin, mal ve hizmet alanlarını geliştirerek, ilçemize katkı vermesini diliyorum. Hayırlı olsun. Bizim ilçemizdeki zeytin yağının ilaçsız yetişmesinden kaynaklı ve kalitesinden kaynaklı yüksek polifenollü Mut zeytinyağının (yüksek antioksidanlı) ilk ihracatını yapıyoruz. İlçemizde özellikle üretim kalitesinin artmasıyla birlikte, zeytinyağında polifenol oranı artmaya başladı. Yeni ürettiğimiz yüksek polifenollü bu ürünleri de ilk defa yurt dışına gönderiyoruz. Ben devamının geleceğini düşünüyorum.”

“İlçeye katma değer katacak.”

Sadece ticaret alanında değil, ilerleyen dönemde farklı alanlarda da bu ürünün değer göreceği kanaatinde olduğunu belirten Kaymakam Erdoğan, “Yeni, yenilikçi, girişimci, yeni ürünlerin ilçemizden çıkması bizi mutlu ediyor. Ben inanıyorum ki hem zeytincilik adına hem de diğer alanlarda genç kardeşlerimizin, genç girişimcilerimizin, yaratıcı girişimcilerimizin atacağı adımlar ilçemize katma değer katmaya devam edecektir. Ben tekrardan hayırlı olsun diyorum. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin İnşallah. Yeni tırları peş peşe göndermeyi bizlere nasip etsin” diyerek sözlerini noktaladı.

Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı Fransa’ ya İhraç Edildi

Mut Belediye Başkanı Başkan Volkan Şeker: “İhraçtan Mut olarak gururluyuz.”

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ise, Fransa yolundaki ihracat ürününden dolayı Mut olarak gurur duyduklarını belirterek, “Erdoğan kardeşimi tebrik ediyorum. Mut’un tanıtımında, bu ürünlerin dışarıya pazarlanmasında da emeği çok fazla. Kendini tebrik ediyorum. İnşallah çok daha büyük hedeflere doğru yürüyeceği kanaatindeyim. Allah yolunu, bahtını açık etsin diyorum. Bu tip kurumlar kuruluşlar büyüdükçe, Mutumuz büyür. Mutumuzu Türkiye değil, Dünya tanıyacak İnşallah. Biz de Allah’a binlerce şükürler olsun, böyle güzel topraklarda yaşıyoruz. İnşallah bu ihraç ürünleri gün geçtikçe daha da artacaktır” şeklinde konuştu.

Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın: “Hayırlı olsun.”

Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın da yaptığı konuşmada, “İlçemizde zeytinyağında, kanserle mücadele eden, polifenolü yüksek zeytinyağları üreten kardeşimize ve Avrupa’da, Dünyada, Japonya’da birincilikler almış, ilçemizi temsil etmiş kardeşimize bu ihracatının da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek ihracatların devamını diledi.

Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı’ nın Fransa’ ya İhracatı Yapıldı

Erdoğan Şentürk: “İhraç ürünümüze kanserle savaşan yüksek polifenollü zeytinyağını da ekledik.”

Firma yetkilisi Erdoğan Şentürk’te, 3 yıldır Fransa’ya devam eden bir ihracatları olduğunu söyledi. Şentürk, “Fransa’ya 3 yıldır devam eden zeytinyağı ihracatımızda, bu yıl ayrıca Mut ilçemizin yeni katma değerli ürünü olan, kanserle savaşan yüksek polifenollü zeytinyağını da ekledik. Bu gün 1 tır Mut zeytinyağı ve Mut zeytini ürünlerimizi Fransa’ya gönderiyoruz” dedi.

“Haklı gururu yaşıyoruz.”

Pandemi döneminin de kendilerine avantaj yarattığını ifade eden Şentürk, pandemiden dolayı İspanya’ya gidemeyen Fransızlardan Mut zeytinyağına müthiş bir talep geldiğini söyledi. Şentürk, “Vites yükselterek devam ediyoruz. Özellikle burada yüksek nitelikli, katma değerli Mut zeytinyağını göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Törene katılan herkese teşekkürlerini ileten Erdoğan Şentürk, “Sağlık zeytinden, zeytin Mut’tan” sloganıyla sözlerini noktaladı.

İthalatı gerçekleştiren İrfan Altuntaş ise, Mut zeytini ve zeytinyağının kalitesini överek, bu alışverişin hayırlı olmasını diledi. Yapılan konuşmaların ardından, etkinliğe katılanlar, ilk etapta 22 ton ihraç edilen zeytinyağı paketlerini inceledi ve firma yetkilileri tarafından bilgilendirildi.

Fransa' ya Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı İhraç Edildi
Fransa’ ya Yüksek Polifenollü Mut Zeytinyağı İhraç Edildi
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.