Mersin Üniversitesi ‘nde Mut Zeytinyağı Tanıtımı

Sıradaki içerik:

Mersin Üniversitesi ‘nde Mut Zeytinyağı Tanıtımı

e
sv

İzorya’ da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

1078 okunma — 13 Eylül 2022 08:43
İzorya' da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

İzorya Zeytinyağı üretim tesislerinde zeytinyağı tadım eğitimi yapıldı. Mut Zeytini ve Mut Zeytinyağı üreten İzorya Zeytinyağı firmasında çalışan personelin gelişimi açısından gerçekleştirilen eğitime; İzorya Zeytinyağı personellerinin yanı sıra; Mut Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın, Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır, Mut İlçe Tarım Müdürlüğü Mühendislerinden Murat Doğanyer ve İzorya Zeytinyağı firmasının yöneticileri katıldı.

İzorya' da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

İzorya’ da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

Gökalp: “Mut Zeytini Çok Önemli Bir Potansiyel”

İzorya Zeytinyağı üretim tesislerinde gerçekleştirilen zeytinyağı tadım eğitimini; Aydın Ticaret Borsası Akredite Zeytinyağı Tadım Paneli’ nin tadımcılarından olan Hakan Gökalp gerçekleştirdi. Eğitimde kaliteli zeytinyağı üretmenin püf noktalarını anlatan Hakan Gökalp; zeytinyağında oluşabilecek tat kusurları ilgili alınacak önlemlerden ve tat olarak kusursuz zeytinyağı üretmenin önemli parametrelerinden bahsetti. Birçok numunenin tadıldığı zeytinyağı tadım eğitiminde, Hakan Gökalp: “Mut ilçesi kaliteli zeytinyağı üretebilmek için çok uygun, yıllar içerisinde büyük ekim alanları ve kalitesi ile Mut Zeytinyağı çok önemli bir potansiyel haline geldi” şeklinde konuştu.

İzorya' da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

İzorya’ da Zeytinyağı Tadım Eğitimi Yapıldı

Gürsel Aydın: “Mut İlçesinde 15 milyon Zeytin Ağacımız Var”

Mut Zeytini ve Mut Zeytinyağı Üreten İzorya Zeytinyağı’ nda düzenlenen eğitime katılan Mut Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın ise; “Mut ilçesinde 15 milyon zeytin ağacımız var, kaliteli ve tonajlı üretimimiz sayesinde Mut zeytinciliği her geçen gün gelişiyor. Buradan Mut Zeytinyağı sektörünün gelişmesine katkıda bulunan odamız üyesi İzorya Zeytinyağı firmasına teşekkür ederim” dedi.

 

Bayır: “Mut Zeytinyağı’ nda Kaliteyi Önemsiyoruz”

Zeytinyağı tadım eğitiminde konuşan Mut İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ekrem Bayır; “Mut ilçesi dünyada ilk zeytin hasadı yapılan yörelerden birisidir. Erken hasat edilen zeytinlerden elde edilen zeytinyağı doğru işlendiğinde üstün niteliklere sahip olmaktadır. Bu eğitimde daha kaliteli zeytinyağı üretmenin püf noktaları ile, zeytinyağı tadımının incelikleri ile ilgili önemli bilgiler aldık, Mut’ ta üretilen zeytinyağının da üstün kalitede olduğunu teyit ettik, Mut ilçesi olarak erken hasat zeytinyağını bolca üretebiliyoruz ve kaliteyi önemsiyoruz” dedi. Ayrıca eğitimin önemine değinen Bayır; “İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak habersiz yaptığımız zeytinyağı denetimlerinde, analiz sonuçlarımız şimdiye kadar hep iyi çıktı ve Mut Zeytinyağı ile ilgili hep yüz güldürücü sonuçlar aldık” dedi.

Şentürk: “Kaliteli Zeytinyağı Üretebilmek İçin Personel Eğitimi Önemli”

İzorya Zeytinyağı firmasının yöneticilerinden olan Erdoğan Şentürk kaliteyi ve üstün nitelikli zeytinyağı üretimini önemsediklerini ve öncelediklerini belirterek şöyle konuştu: “Mut Zeytini ilaçsız yetişmesiyle ve sofralık olarak hassas bir şekilde hasat edilmesiyle bize çok önemli bir avantaj sağlıyor. Bu sayede daha kaliteli zeytinyağı üretebiliyoruz. Toplama sırasında ya da üretilirken hijyen ve kalifiye personel önem taşıyor. Bu nedenle personellerimiz için sürekli eğitim programları düzenliyoruz. Bu eğitim personellerimiz için organize ettiğimiz 3. eğitim. Bu sayede daha hassas ve daha özenli bir ürün elde ediyoruz, ve bir aile gibi çalıştığımız personellerimizi profesyönel birer zeytinyağı üreticisi haline getirmiş oluyoruz.” Zeytinyağı Tadım Eğitimini veren tadım uzmanı Hakan Gökalp’ in verdiği önemli bilgilere işaret eden Şentürk; tüm katılımcılara da teşekkürlerini iletti.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.