Mut Zeytin ve Zeytinyağı Şenliğinin Konuğu Canan Karatay

Sıradaki içerik:

Mut Zeytin ve Zeytinyağı Şenliğinin Konuğu Canan Karatay

e
sv

Mut Kaymakamı Zeytin Vardiyasında:

825 okunma — 14 Kasım 2019 02:07
Mut Kaymakamı Köken: "Yüksek Polifenollü Zeytinyağı Üretiyoruz"

Mut Kaymakamı Muammer KÖKEN, Mut Zeytini ve Mut Zeytinyağı üreten çiftçilerle bir araya gelmek için gece vardiyasında İzorya Zeytinyağı Fabrikası’ nı ziyaret etti. Mut Zeytinyağı üretiminin hızlandığı şu günlerde üretim 24 saat devam ediyor. Gece vardiyasında üretimi inceleyen KÖKEN, Mut Zeytini üreten çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Mut Kaymakamı Köken: "Yüksek Polifenollü Zeytinyağı Üretiyoruz"
Mut Kaymakamı Köken: “Yüksek Polifenollü Zeytinyağı Üretiyoruz”

Üretim Anında Çiftçiyle Buluşmak Önemli:

Zeytin üreticileriyle, üretim sırasında bir araya gelmenin önemini vurgulayan KÖKEN çiftçilere; “üretimi yerinde görerek sorunlarınızı dinleyip çözüm önerileri getirmek istedim. Bunu çok önemli buluyorum. Üretim anında sizlerle bir arada olmak, sorunları ya da olumlu yanlarımızı birlikte değerlendirip, yerinde görmek ve uygulamak çok önemli” dedi.

Kaymakam Köken: "Mut Zeytinyağı Nitelikli"
Kaymakam Köken: “Mut Zeytinyağı Nitelikli”

Nitelikli Üretim Yapıyoruz, Yüksek Polifenollü Zeytinyağı Üretiyoruz:

Mut Zeytini’ nin olumlu özelliklerini dile getiren KÖKEN, “Mut Zeytinyağı’ nın keşfedilmeyi bekleyen çok yanı var. Yüksek polifenollü zeytinyağı üretiyoruz, nitelikli üretim yapıyoruz ancak nitelikli üretimi daha da arttırmalıyız” dedi.

Her Üreticide Krom Zeytinyağı Depoları Olacak:

Üstün nitelikli Mut Zeytinyağı’ nın ev ortamında iyi koşullarda saklanmadığını dile getiren Kaymakam KÖKEN; “sayın valimiz Ali İhsan SU Bey’ e dile getirdiğimiz ve yapmayı planladığımız bir çalışma var. Bundan sonra her üreticinin evinde krom zeytinyağı deposu olacak ve ürettiğimiz ürünün kalitesini koruyacağız” dedi.

Dünyadaki Her 90 Zeytin Ağacından Biri Mut’ ta:

Zeytin üreten çiftçilerle sohbet havasında geçen görüşmede, Mut ilçesinin ciddi bir potansiyeli olduğunu dile getiren KÖKEN; “Dünyadaki her 90 zeytin ağacından biri Mut’ ta, yaklaşık 15 milyon zeytin ağacımız var, bununla da sınırlı değil, Gülnar ve Ermenek ilçelerinde hasat edilen zeytinlerin çok büyük bir kısmı , ayrıca Karaman’ da yetişen zeytinlerin tamamı Mut’ ta işleniyor. Bu çok büyük bir potansiyel. Nitelikli üretimle bu potansiyeli daha iyi değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.