İzorya’ da Bahçeden Sofraya Kaliteli Zeytinyağı Üretimi Eğitimi Yapıldı:

Sıradaki içerik:

İzorya’ da Bahçeden Sofraya Kaliteli Zeytinyağı Üretimi Eğitimi Yapıldı:

e
sv

Mut’ tan Fransa’ ya Zeytin İhracatı

570 okunma — 12 Eylül 2023 07:34
Tarım ilacı kullanmadan zeytin yetiştiren ve 15 milyon adet zeytin ağacına sahip olan Mut ilçesinde faaliyet gösteren İzorya Zeytinyağı firmasının Fransa' ya ihracatı devam ediyor.

Tarım ilacı kullanmadan zeytin yetiştiren ve 15 milyon adet zeytin ağacına sahip olan Mut ilçesinde faaliyet gösteren İzorya Zeytinyağı firmasının Fransa’ ya ihracatı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hazırlanıp yüklemesi yapılan Mut Zeytinleri Fransa’ ya ulaştı.

Mut' tan Fransa' ya Zeytin İhracatı

Doğal fermantasyon ile tatlandırılan Mut Zeytinleri; kendine has aroması ile Fransa’ daki tüketicilerin beğenisini kazandı. Önümüzdeki günlerde de Zeytinyağı ürünlerini göndereceğini açıklayan İzorya Zeytinyağı Firması yetkilileri, birkaç yıldır Fransa’ ya Mut Zeytinleri’ ni Ve Mut Zeytinyağı çeşitlerini gönderdiklerini ve artık ürünlerine sabit bir müşteri kitlesi oluştuğunu kaydettiler.

Mut' tan Fransa' ya Zeytin İhracatı
Mut' tan Fransa' ya Zeytin İhracatı

Mut yöresinde zeytin ağaçlarının ilaçsız yetişmesi talebi arttırmakta ve ilçede bulunan 15 milyon zeytin ağacı varlığı büyük bir potansiyel oluşturmaktadır öyle ki; Dünyada bulunan her 60 zeytin ağacından 1′ inin Mut’ ta olduğu biliniyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.