Mut Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği İçin Geri Sayım Başladı

Sıradaki içerik:

Mut Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği İçin Geri Sayım Başladı

e
sv

MUT ZEYTİNYAĞI İTALYA’ DAN ALTIN MADALYA ALDI

2517 okunma — 17 Temmuz 2018 21:35
Mut Zeytinyağı İtalya' dan Altın Madalya Aldı

14-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında İtalya’ da, düzenlenen uluslar arası zeytinyağı kalite yarışması sonuçları belli oldu. Yarışmaya Türk Zeytinyağı firmaları büyük ilgi gösterdi. EVO International Olive Oil Contest IOOC tarafından düzenlenen yarışma da ödüller sahiplerini buldu.

Mut Zeytinyağı İtalya' dan Altın Madalya Aldı

Mut Zeytinyağı İtalya’ dan Altın Madalya Aldı

Gelenek Bozulmadı, ”Mut Zeytinyağı İtalya’ da Altın Madalya Aldı”

Mersin’ in 15 milyon zeytin ağacı varlığıyla adından söz ettiren şirin ilçesi Mut’ tan yarışmaya katılan iZORYA ZEYTiNYAĞI firması altın madalya kazandı.

MUT ZEYTİNYAĞI BU YIL ÖDÜLE DOYMUYOR…

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız iZORYA ZEYTiNYAĞI yetkilisi Erdoğan ŞENTÜRK ”2018 yılı Mut Zeytinyağı için bol ödüllü, ve çok verimli bir yıl oldu. Mut Zeytinyağı Bu Yıl Ödüle Doymuyor, İtalya’ dan aldığımız altın madalya çok kıymetli.” dedi.

ZEYTİNYAĞININ ŞAMPİYONLAR LİGİ

”Zeytinyağının Şampiyonlar Ligi’ nden Mut’ a altın madalya getirdik” diye sözlerini sürdüern Erdoğan ŞENTÜRK; ”katıldığımız yarışma zeytinyağı sektöründeki en prestijli yarışmalardan biri, biliyorsunuz zeytinyağı sektöründe yüksek tonaj denince akla İspanya, kaliteli ve katma değerli zeytinyağı denince de akla İtalyan Zeytinyağları gelir. O açıdan buradan Mut Zeytinyağı ile ödül almak son derece önemli” dedi.

MUT ZEYTİNYAĞI’ NA KATMA DEĞER KATIYORUZ

Erdoğan ŞENTÜRK: ”Katıldığımız uluslar arası yarışmalarla ve aldığımız ödüllerle MUT ZEYTİNYAĞI’ na katma değer katıyoruz. Başarı bizi heyecanlandırıyor ve daha çok çalışıyoruz” dedi. Mut Yöresi’ nde zeytin ağaçlarının ilaçlanmadan doğal olarak yetiştiğini belirten Erdoğan ŞENTÜRK; ”Mut Zeytinini üreten zeytin çiftçimize buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi.

BU YIL İNGİLTERE’ DEN 3 MADALYA ALDIK

Bu yıl İngiltere’ de düzenlenen, zeytinyağı kalite yarışmasından 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya aldıklarını ifade eden Erdoğan ŞENTÜRK; ”İngiltere’ den 2 farklı markayla 3 madalya aldık. Bunlar; izolives markasıyla ALTIN MADALYA, İZORYA Markasıyla GÜMÜŞ MADALYA, yine İZORYA markasıyla, yöresel zeytin çeşidimiz olan Mut Çöp Aşı zeytiniyle BRONZ MADALYA aldık. İtalya’ dan da Altın Madalya aldık. Sırada İsrail’ de yapılan uluslar arası bir yarışma var. İsrail’ de yapılan yarışmadan da ödülle dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu…

İtalya' dan Mut Zeytinyağı' na Altın Madalya

İtalya’ dan Mut Zeytinyağı’ na Altın Madalya

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.